CUREL

Blog

Kategórie

Jar sa prebúdza a prvé z jarných kvietkov sú práve cibuľoviny. Potešia nejedno oko a aj srdiečko. Ukážeme si viazanie kytíc s použitím nakvitnutých cibuliek jarných kvietkov, svieže a voňavé aranžmány plné života prichádzajúcej jari. Profiflorista Peter Vacula pripraví ukážky aranžovania z vykvitnutých cibuľovín, ktoré by ste v podnikaní už mohli považovať za odpisový tovar. A to sa oplatí vidieť!

Ako inak začať v novom roku 2023, ak nie s VALENTÍNOM! Romantický sviatok, ktorý slávia všetci zaľúbení 14. februára. Peter Vacula vám ukázal dve netradičné kombinácie – červenočiernu a bielozlatú. Vysvetlil aj dôležitosť prezentácie a štýl odovzdania prezentu. Mali ste možnosť porovnať klasiku s moderným prevedením a dúfame, že vás naše inšpirácie potešili.

Viva Magenta! 2023. A poznáme už aj farbu roka 2023. Živá, pozitívna a energická… skoro purpurová. Firma Pantone Color Institute ju vybrala práve kvôli svojmu optimizmu po ťažkej „korona“ dobe a aj náročnej dobe dnešných dní. PANTONE 18-1750 Viva Magenta je inšpirovaná košenilou, jedným z najvzácnejších farbív patriacich do rodiny prírodných farbív a zároveň je jedným z najsilnejších a najjasnejších, aké svet poznal. Odtieň Viva Magenta, zakorenený v prapôvode, nás opäť spája s pôvodnou hmotou. 

Vzýva silu prírody, podnecuje nášho ducha a pomáha nám budovať našu vnútornú silu,“ vysvetlila výkonná riaditeľka Pantone Color Institute Leatrice Eiseman.

Blíži sa štvrtá adventná nedeľa, štedrovečerné hodovanie, balenie darčekov a návštevy blízkych nielen u nich doma, ale aj na hroboch. Peter Vacula zabalí darček, prizdobí Vianočnú ružu a predvedie, ako pripraviť jagavú korunu sviatočného stola. Nezabudneme ani na blízkych, ktorí už nemôžu prežiť čaro Vianoc s nami. Toto vianočné kúzlo podčiarkneme kvetinovými variáciami.

ODDELENIE ARANŽÉRSKYCH DOPLNKOV

Oddelenie črepníkových rastlín

Oddelenie rezaných kvetov

Oddelenie črepníkových rastlín

Oddelenie aranžérskych doplnkov

Obchodné oddelenie:

ODDELENIE REZANÝCH KVETOV