CUREL

Blog

Kategórie

Nie každý má odvahu kombinovať farby a materiály, ktoré bežne nepoužívame. Preto sme sa rozhodli, že vám predvedieme každý štvrtok niečo, čo by vás povzbudilo a aj kreatívne nakoplo. Florista Peter Vacula je ten pravý odborník a aj kreatívec vo svojom obore. Spolu uviažeme kyticu, pripravíme veniec a vyskladáme si krásne srdce.

Brave ground Farba roka 2021 sa ponesie v znamení ZEME. Pevný základ drevo, sivá aj farba medi… To všetko farba roka 2021 náramne svedčí. Alebo svedčí práve farba roka im?

Apropo, viete prečo špičkový tím odborníkov na dizajn vybral práve tento odtieň?

Momentálna nálada v spoločnosti je vraj totiž taká, že prehodnocujeme to, na čom v živote skutočne záleží. Zhodnocujeme a hľadáme novú pozitívnu cestu vpred tým, že veríme hlavne v seba, staviame na minulosti a plánujeme budúcnosť. Nuž a pevný domáci prístav nám práve vďaka tejto farbe má podprahovo poskytnúť akúsi pevnú pôdu pod nohami.

Telplá, prírodná a neutrálna, presne taká je farba roka 2021.

Názov Brave Ground, v preklade statočná zem, si teda rozhodne zapamútajte, pretože nadchádzajúce mesiace ho budete počuť často.

Ide o vývážený odtieň, ktorý sa rýchlo neokuká a na šarme a rovnováhe pridá každej miestnosti.

Klasická modrá. PANTONE 19-4052 Classic Blue. Aká farba je Naval (SW-6244)? Pod týmto označením sa skrýva námornícka modrá, teda tmavšia modrá farba, ktorá sa často v móde používa ako elegantná alternatíva čiernej, prípadne sivej.

Je to farba pokoja a sebavedomia.

Tento výraný farebný odtieň je upokojúci, ale zároveň sebavedomý. Do domácnosti vnesie pokoj a to i do tých najrušnejších miestností. Hodí sa taktiež do spální – ak sa bojíte tmavých farieb a ich optického vplyvu, môžete odtieň NAVAL použiť len na jednu zo stieň, vynikne v záhlaví postele.

Toto štvortýždňové obdobie je pre všetkých veriacich predovšetkým časom duchovnej prípravy, pôstu a pokánia pred samotnými Vianocami, spomienkou na narodenie Krista.

Adventné obdobie zahŕňalo až šesť nedieľ a malo pôstno – kajúcny ráz. Až pápež Gregor I. Veľký (590-604) skrátil adventné obdobie na štyri nedele, čo malo symbolizovať 4000 rokov čakania na Mesiáša od vyhnania prvých rodičov z raja. Svoju konečnú podobu však Advent nadobudol až v 8. – 9.storočí. V r. 1362 Urban V., vtedajší pápež, zaviedol pre Advent pôstne pravidlá.
Symbolom adventného obdobia, ktoré trvá štyri týždne, je adventný veniec so štyrmi sviečkami. Tie sa počas štyroch adventných nedieľ postupne zapaľujú. Zhodnúť sa na jednom pôvode adventného venca však nie je také jednoduché.

Adventná doba by tak nemala byť len časom horúčkovitého zháňania darčekov a stresov. V prvom rade je to o každom z nás, o zastavení sa a rozjímaní. Či už budete premýšľať o Bohu, Kristovi alebo „len“ o dobre ako takom a túžbe byť lepším človekom, má to nepochybne veľký zmysel, obzvlášť počas vianočných sviatkov.

ODDELENIE ARANŽÉRSKYCH DOPLNKOV

Oddelenie črepníkových rastlín

Oddelenie rezaných kvetov

Oddelenie črepníkových rastlín

Oddelenie aranžérskych doplnkov

Obchodné oddelenie:

ODDELENIE REZANÝCH KVETOV