CUREL

Blog

Kategórie

Prvého novembra sa sviatok Všetkých svätých (už nielen mučeníkov) začal sláviť v 8. storočí, najprv v Írsku, potom v Anglicku. Pápež Gregor IV. (827-844) rozšíril sviatok na celú cirkev a veriaci si v tento deň pripomínajú aj svätých, ktorí nemajú miesto v kalendári alebo nie sú oficiálne vyhlásení za svätých. Na Slovensku je slávnosť Všetkých svätých dňom pracovného pokoja.
Cirkev už po stáročia spája s touto slávnosťou nádej na vzkriesenie. Je to deň radosti, a nie strachu. No pre iných je smrť realitou, ktorú treba prijať. Po vzkriesení Krista sa nachádzame na ceste do večného mesta, kde nás očakáva blaženosť všetkých tých, ktorí boli Pánom oslávení. Toto má byť zmyslom slávnosti Všetkých svätých.


Na slávnosť Všetkých svätých nadväzuje Spomienka na všetkých verných zosnulých – ľudovo nazývaná Dušičky. Spomienku zaviedol svätý opát Odilo z Cluny roku 998, ktorá sa vplyvom clunyjských mníchov behom 11. storočia veľmi rozšírila a v Ríme ju prijali v 14. storočí.

Veriaci a ostatní obyvatelia prichádzajú na cintoríny, aby zapálením sviečok či kahancov a položením kytíc a vencov k hrobom spomínali na svojich zosnulých. Spomienkou na nich im vzdávame úctu za všetko, čo pre nás v živote vykonali a zároveň zostávajú v našom srdci žiť naďalej. Čoraz populárnejšími sa stávajú aj živé črepníkové kvety – chryzantémy, jesenné črepníkové kvety, čečina a aranžmány či už živé, alebo umelé.

Nedeľa 14. Máj bola nedeľou, ktorá patrila všetkým matkám. Každý štát oslavuje Deň matiek v iný dátum, ale myšlienka zostáva tá istá: osláviť matky,  vzdať hold materstvu a osláviť materské puto. Sviatok sa oslavuje na počesť Anny Reeves Jarvisovej od roku 1907. V histórii Československa sa tento sviatok začal sláviť vďaka Alici Masarykovej, dcére prvého československého prezidenta T. G. Masaryka a CH. G. Masarykovej, ktoré boli známe ako bojovníčky za práva žien.

Toľko malé historické okienko k sviatku, ktorý sme aj my pomohli osláviť v rodinách detí ZŠ SNP, Ostredková 14 v Bratislavskom Ružinove.

Pani učiteľky spolu s deťmi za asistencie našich šikovných aranžérov vykúzlili prekrásne aranžmány pre svoje mamičky a naučili sa pri tom, ako sa postarať o kvietky, keď si prinesiete domov kytičku z obchodu. Dúfame, že sa mamičky potešili prekrásnym darčekom, ktoré deti vlastnoručne vyrobili s láskou a radosťou.  Veď takýto darček je to najviac, čo dieťa môže mamičke darovať.

A je to tu! Máme pre Vás farbu roka 2024. Teplý, medovo béžový odtieň predstavuje odklon od doteraz používaných výrazných farieb, akými boli chladné modré a zelené tóny. Farbou roka 2024 je trendová pastelová Limitless, ktorá vytvorí dokonale hrejivú atmosféru.

Nadčasová a veľmi dizajnová farba sa najlepšie kombinuje s inými pastelovými aj výraznejšími odtieňmi. Uvidíte, že táto farba bude stredobodom pozornosti na mnohých nových fotografiách interiérového dizajnu a na módnych mólach.

8.marec bol nielen Medzinárodný deň žien, ale aj druhý deň vzácnej návštevy na Slovensku  – holandského kráľovského páru kráľa Viliama Alexandra a kráľovnej Maximy. V spolupráci s BILLA nám bolo cťou vyskladať pre pani prezidentku a kráľovnú kytice, ktoré dokážu vyčariť úsmev na tvári každej ženy. Kvalita, sviežosť a čerstvosť sú istota, ktorá zaručí, že kytica pre kráľovnú nielen holandského kráľa, ale aj toho vášho srdiečka, vydrží aj niekoľko dní.

ODDELENIE ARANŽÉRSKYCH DOPLNKOV

Oddelenie črepníkových rastlín

Oddelenie rezaných kvetov

Oddelenie črepníkových rastlín

Oddelenie aranžérskych doplnkov

Obchodné oddelenie:

ODDELENIE REZANÝCH KVETOV